Dzwonek wietrzny z terakoty to nie tylko przyjemna wizualnie dekoracja, którą możesz mieć w swoim ogrodzie, ale także instrument muzyczny, który wypełnia powietrze przyjemnymi dźwiękami. Ten prosty dzwonek wietrzny do samodzielnego wykonania wymaga tylko kilku materiałów, ale robi duży wpływ na ogród.

„czytanie tekstu” "dzwonek wietrzny z terakoty" z zamontowanym dzwonkiem wietrznym wykonanym samodzielnie

Nie tylko pięknie wygląda, ale terakota daje piękny i charakterystyczny dźwięk. Jestem wielką fanką terakoty i wykorzystuję ją na wiele sposobów w ogrodzie. To takie wszechstronne! Wykorzystaj tę jakość, tworząc ładnie wyglądający (i brzmiący) dzwonek wietrzny DIY.

Oto jak zrobić dzwonek wietrzny przy użyciu doniczek z terakoty!

puste doniczki z terakoty o różnych rozmiarach na zewnątrzpuste doniczki z terakoty o różnych rozmiarach na zewnątrz
Do tego projektu potrzebujesz różnych rozmiarów doniczek z terakoty.

Historia naczyń glinianych z terakoty

Nazwa terakota pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego terakotę; To jest dokładnie terakota: pieczona glina.

Terakota była używana od tysięcy lat, a liczby pojawiły się w Grecji Datowane na 3000 lat p.n.e. Używana głównie do celów użytkowych, terakota była powszechnym materiałem na dachy, cegły i sarkofagi.

Doniczki z terakoty również sięgają czasów starożytnych. tak jak Starożytni Rzymianie i Egipcjanie celowo sadzili rośliny w doniczkach. Szybko do przodu o kilka tysięcy lat i ogrodnicy na całym świecie Nadal uwielbiam używać doniczek z terakoty, aby uzyskać ich ziemisty wygląd.

Dlaczego uwielbiam używać terakoty w ogrodzie?

Donice z terakoty ze względu na swoje właściwości są ikoną ogrodu. wszechstronność, trwałość i przystępna cena. Pochodzą z gleby i służą jako solidniejsza gleba dla roślin.

Doniczki są porowate i pękają po zamrożeniu. Jeżeli jednak będziemy go używać od wiosny do jesieni, a zimą będziemy przechowywać, posłuży nam wiele lat.

porowata glina Umożliwia łatwy przepływ powietrza i wilgoci z doniczekTo sprawia, że ​​są dobrym wyborem dla roślin, które lubią dobry drenaż i nie lubią stać w wodzie. Z drugiej strony ta sama porowatość może oznaczać również: rośliny wysychają nieco szybciej w terakocieco oznacza, że ​​nie jest to najlepsze miejsce do uprawy Wszystko rośliny.

Zioła, sukulenty i wiele roślin jednorocznych doskonale radzą sobie w terakocie.

wiszący gliniany dzwonek wietrznywiszący gliniany dzwonek wietrzny
Gotowy dzwonek wietrzny można zawiesić na drzewie lub haczyku pasterskim.

Jak zrobić dzwonki wietrzne z terakoty

Chociaż ten dzwonek wietrzny DIY wykonany jest z kilku glinianych garnków, Jego głos jest zaskakująco muzykalny.uzupełnia piękno otaczające go w ogrodzie.

pot o różnej wielkościKubki Racotta sprawiają, że po stuknięciu o siebie każda filiżanka wydaje inny dźwięk. Użycie koralików wewnątrz doniczek powoduje obciążenie, więc każda doniczka uderza w drugą. Tworzy kakofonię dźwięków wraz z brzęczącymi pszczołami i ćwierkającymi ptakami.

Materiały

Instrukcje

Przejdź do lokalnego sklepu z artykułami rzemieślniczymi lub ogrodniczymi i poszukaj doniczek z terakoty w różnych rozmiarach. Udało mi się znaleźć dokładnie trzy pojemniki Ten sam kształt pod względem wymiarów z niewielkimi różnicami w średnicy i wysokości.

Wybierz mocny kabel, którego można używać na zewnątrz. poszukaj czegoś sznur syntetyczny do projektów zewnętrznych ponieważ w większości przypadków jest najsilniejszy i najdłużej działający.

trzy doniczki z terakoty, sznurek do użytku na zewnątrz i kamienny naszyjniktrzy doniczki z terakoty, sznurek do użytku na zewnątrz i kamienny naszyjnik
Możesz nawet pomalować doniczki z terakoty farbą zewnętrzną, aby uzyskać spersonalizowany wygląd.

Rozpocznij montaż dzwonka wietrznego w następujący sposób: przycięcie długości kabla w celu uzupełnienia długości dzwonka wietrznego Kiedy skończone. Na potrzeby tego projektu mój przewód został przycięty do długości 36 cali. Dzięki temu mogłem mieć na końcu dużo dodatkowego sznurka, który można było łatwo przeciąć.

mała doniczka z terakoty z koralikamimała doniczka z terakoty z koralikami
Upewnij się, że koraliki są większe niż otwory w dnie doniczek z terakoty.

Przełóż kabel przez zawieszkę (w tym przypadku gliniany wisiorek) i wsuń go na środek sznurka. Zbierz oba końce razem, a następnie przeciągnij każdy koniec sznurka przez duży koralik, aby umocować amulet na swoim miejscu.

wiszące na kablu zewnętrznymwiszące na kablu zewnętrznym
Twój urok będzie wisiał u dołu dzwonka wietrznego.

Owiń kawałek taśmy wokół końców przewoduAby w razie potrzeby ułatwić im przejście przez koralik. Zawiąż luźny węzeł tuż nad drewnianym koralikiem i zmierz, gdzie zmieści się doniczka z terakoty poniżej.

Mocowanie koralików do samodzielnego przewodu dzwonka wietrznegoMocowanie koralików do samodzielnego przewodu dzwonka wietrznego
Najlepszym sposobem na przymocowanie koralików do tego grubego sznurka jest użycie taśmy!

Przełóż oba końce kabla dziurę w dnie najmniejszej doniczki z terakoty i przytrzymaj kabel, aby zobaczyć, jak się zawiesza. Gdy już trochę nim pokręcisz i będziesz zadowolony z wysokości i dźwięku, możesz przejść do następnego kroku.

naszyjnik i doniczka z terakoty na sznurkunaszyjnik i doniczka z terakoty na sznurku
Zacznij od najmniejszej puli i idź w górę.

Jeżeli konieczne będzie dalsze dostosowanie, rozwiąż i ponownie wyreguluj węzeł dopóki nie będziesz zadowolony z umiejscowienia.

kabel zewnętrzny z wieszakiem wiszącym w glinianym garnkukabel zewnętrzny z wieszakiem wiszącym w glinianym garnku
Podczas dalszej pracy pamiętaj o podniesieniu i przetestowaniu dzwonka wietrznego.

Przeciągnij każdy koniec sznurka przez kolejny drewniany koralik i zawiąż węzeł w miejscu, gdzie chcesz, aby znajdował się wierzch. druga co do wielkości donica z terakoty usiąść.

Dzwonek wietrzny z terakoty DIY stojący na stoleDzwonek wietrzny z terakoty DIY stojący na stole
Graj z liczbą koralików, które chcesz dodać na każdym poziomie.

Kontynuuj dodawanie glinianych garnków i koralików oraz wiązanie węzłów, aż dojdziesz do szczytu dzwonka wietrznego. Zakończ, zawiązując węzeł na górze dwóch kawałków sznurka, aby utworzyć pętlę Gdzie chcesz powiesić dzwonek wietrzny. Odetnij końce kabla.

Dzwonek wietrzny DIY stojący na stoleDzwonek wietrzny DIY stojący na stole
Utworzenie pętelki na górze ułatwiającej powieszenie.

Zawieś gdzieś dzwonek wietrzny z terakoty z haczyka pasterskiego lub z drzewa. Następnie poczekaj, aż powieje przyjemny wietrzyk i włącz muzykę.

Tak dużo! Mam nadzieję, że spodoba ci się oglądanie i słuchanie twoich nowych, glinianych dzwonków wietrznych!

DIY wiszący dzwonek wietrzny wykonany z doniczek z terakotyDIY wiszący dzwonek wietrzny wykonany z doniczek z terakoty
W miesiącach zimowych zabierz ze sobą dzwonek wietrzny w doniczce z terakoty, aby zapobiec jego pękaniu.

Często zadawane pytania dotyczące dzwonków wietrznych DIY

Jakiego rodzaju sznurka należy użyć do dzwonków wietrznych?

Potrzebujesz mocnego kabla do zastosowań zewnętrznych, który wytrzyma deszcz i wiatr w obliczu szumu wiatru. Do dzwonka wiatrowego, który zrobiłem, użyłem białego paracordu, ale możesz także użyć innych sznurków zewnętrznych, takich jak 3-warstwowa juta.

Jak wyglądają te dzwonki wietrzne?

Zależy to od rodzaju koralików, których użyjesz do wypełnienia dzwonka wietrznego. Koraliki gliniane i drewniane będą wydawać delikatny dźwięk. Umieszczenie koralików będzie również determinować ich dźwięk. Kiedy wybierzesz dzwonek wietrzny, potrząśnij doniczką, aby upewnić się, że jesteś zadowolony z dźwięku, zanim umieścisz kolejny koralik.

Jaki jest cel dzwonków wietrznych?

W starożytnych Chinach wierzono, że dzwonki wietrzne odganiają złe duchy. Przyciąga delikatne dusze. Dzwonki wietrzne są teraz zawieszane dla przyjemności Czasem z powodu pamięci o ukochanej osobie, którą straciliśmy, czasem po prostu dla przyjemności słuchania ich pięknych brzmień.

Skąd wzięły się dzwonki wietrzne?

Tak jak terakota była używana od czasów starożytnych, tak samo i dzwonki wietrzne. Jednak dzwonki wietrzne powstały po raz pierwszy w Azji już w 1100 roku p.n.e.

Czy łatwo jest zrobić dzwonek wietrzny?

Zdecydowanie! Ten dzwonek wietrzny z terakoty jest bardzo łatwy do wykonania dla początkujących. Z pewnością możesz zrobić bardziej złożone, takie jak ten dzwonek wietrzny z koralików, ale posiadanie czegoś pięknego i muzycznego może być tak proste, jak ten projekt doniczki z terakoty.

DIY wiszący dzwonek wietrzny wykonany z doniczek z terakotyDIY wiszący dzwonek wietrzny wykonany z doniczek z terakoty

Więcej projektów rękodzieła ogrodowego

DIY dzwonki wietrzne z doniczkami z terakoty

Ten prosty dzwonek wietrzny wykonany z donic z terakoty przemieni Twój ogród w muzyczną symfonię dźwięków! Oto jak zrobić własny.

 • Przejdź do lokalnego sklepu z artykułami rzemieślniczymi lub ogrodniczymi i poszukaj doniczek z terakoty w różnych rozmiarach.

 • Wybierz mocny kabel, którego można używać na zewnątrz.

 • Rozpocznij montaż dzwonka od odcięcia kawałka drutu, który po ukończeniu będzie odpowiadał długości dzwonka.

 • Przeciągnij sznurek przez zawieszkę, przesuń go w kierunku środka sznurka i złącz oba końce razem.

 • Umieść amulet na miejscu, przeciągając każdy koniec sznurka przez duży koralik.

 • W razie potrzeby owiń końce sznurka kawałkiem taśmy, aby ułatwić przeciągnięcie go przez koralik.

 • Zawiąż luźny węzeł tuż nad drewnianym koralikiem i zmierz, gdzie zmieści się doniczka z terakoty poniżej.

 • Przeciągnij każdy koniec drutu przez otwór w dnie lub najmniejszej doniczce z terakoty i przytrzymaj drut, aby zobaczyć, jak wisi.

 • Przeciągnij każdy koniec sznurka przez kolejny drewniany koralik i zawiąż węzeł w miejscu, w którym chcesz umieścić górną część drugiej co do wielkości doniczki z terakoty.

 • Kontynuuj dodawanie glinianych garnków i koralików oraz wiązanie węzłów, aż dojdziesz do szczytu dzwonka wietrznego.

 • Zakończ, zawiązując węzeł, aby utworzyć pętlę na dwóch kawałkach sznurka, na którym chcesz zawiesić dzwonek wietrzny. Odetnij końce kabla.

 • Zawieś dzwonek wietrzny z terakoty na haczyku pasterskim lub drzewie i poczekaj, aż nadejdzie przyjemny wietrzyk i włącz muzykę.

Categorized in: