O, napisz! To idealna pora roku na relaks na świeżym powietrzu podczas pikniku z przyjaciółmi i rodziną. Skąd zatem szum wokół jedzenia? Hej, ci goście nie zostali zaproszeni! Jeśli próbujesz żerować na świeżym powietrzu, a osy i żółte kurtki dają ci banany, pokochasz tę 15-minutową pułapkę na osy typu „zrób to sam” przy użyciu butelki z recyklingu. Ta osa nie będzie wiedziała, co ją uderzyło.

Pułapka na osy zrób to sam

jestem dziewczyna-robaczka. Ekscytuję się, gdy widzę ślimaka pełzającego po moich kamieniach lub mrówki żywiące się sokiem moich piwonii. Bardzo się cieszę, że mój ogród to kwitnący ekosystem. Owady są również częścią tego ekosystemu.

Czy wiedziałeś o tym? Osy są także niezwykle ważnymi zapylaczami? Gdyby nie osa figowa, fig nie byłoby tutaj! Odgrywają także rolę w łańcuchu pokarmowym, zjadając inne szkodniki, których możesz nie chcieć widzieć w ogrodzie.

Ale nie będę kłamać, że na osy trudniej znaleźć wrażliwość. Potrafią być paskudne i terytorialneA kiedy gniazdo zajmie znaczną część ogrodu, być może nadszedł czas na podjęcie działań.

Jednak go nie mam DWIE wielkie pułapki na osy Można to zrobić zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Prostą, ale pomysłową konstrukcję pułapki na osy z butelki pochodzącej z recyklingu można łatwo wykonać za pomocą skromnej plastikowej butelki pochodzącej z kosza na śmieci. Taka konstrukcja ułatwia szkodnikom przedostanie się do środka, ale nie mogą one znaleźć drogi wyjścia.

W tym artykule omówimy…

trzmiel w pszczółcetrzmiel w pszczółce
Pasożytnicze osy mogą żerować na kokonach pszczół w domach dla pszczół.

Przepisy na żywność dla owadów

Możesz użyć dowolnej z tych pułapek innych niż osy! Może to być pułapka dostosowane tak, aby przyciągać różne szkodniki w zależności od przynęty, której użyjesz, aby je zwabić. Oto parę sugestii.

muchy domowe

Muchy lubią gnijące mięso i rozkładające się materiały. Dodać surowe mięso lub ryba i wodę do syfonu. Ten słoneczne położenie gdzie muchy są powszechne. Słońce szybko zepsuje mięso i wypuści doskonały aromat, który zwabi muchy.

Pułapka ta umożliwia szybkie łapanie much domowych.

Szerszeń

Trzmiele dzwonią Na początku życia zwraca się ku źródłom białka, a pod koniec cyklu życiowego zaczyna preferować pokarmy zawierające cukier.. Na początku sezonu na trzmiele włóż ugotowane lub surowe mięso lub rybę do 2,5 cm wody. Pod koniec sezonu rozcieńczyć trochę wody dżemem lub przecierem owocowym.

Brązowe, rozproszone śmierdzące robaki

Małe miejsce, Lampka LED na baterie umieść go na dnie butelki i umieść w ciemnym miejscu. Jeśli latarka nie jest wodoodporna, możesz dodać wodę, aby utopić śmierdzące owady. Nie używaj wody, jeśli latarka nie jest wodoodporna. Nadal nie będą w stanie wydostać się z pułapki, ale rano zostaną ci żywe śmierdzące robaki, z którymi będziesz musiał się uporać.

przepisy na jedzenie dla owadówprzepisy na jedzenie dla owadów
Ten typ pułapki zadziała na każdego latającego szkodnika, o ile użyjesz odpowiedniej przynęty.

DIY wisząca pułapka na osy do użytku na zewnątrz

Ta pierwsza pułapka na osy jest niezwykle prostą metodą. Działa świetnie spędzać czas na świeżym powietrzu z gałęzi drzew, płotów, markiz lub innych miejsc, w których często przebywają osy.

Materiały

  • Plastikowa butelka z wypukłym dołkiem na dnie
  • nóż do tektury lub wiercić
  • sznurek lub Telefon
  • Koraliki i nić do ozdoby (opcjonalnie)
materiały do ​​wykonania pułapki na osymateriały do ​​wykonania pułapki na osy

Zrób to!

1. Do tego projektu wybierz butelkę z podwyższoną podstawą środkową. Cel, Utwórz rowek wokół otworu w butelce, aby zatrzymać płyn. Środek należy unieść wystarczająco wysoko, aby osa mogła wlecieć do środka, a następnie zostać uwięziona i utopić się w wypełnionej cieczą rynnie wokół otworu.

zrób pułapkę na osyzrób pułapkę na osy
Butelki na napoje sportowe są często świetnym rozwiązaniem ze względu na wypukłe wgłębienia na dnie.

2. Za pomocą obcinaka do pudełek lub wiertarki wywierć otwór o średnicy ok. Średnica 3/4″ na dole miejsce, w którym podniesiono butelkę.

pusta butelka do wykorzystania jako pułapka na osypusta butelka do wykorzystania jako pułapka na osy
Dzięki temu osy mogą wlecieć do pułapki.

3. udekoruj butelkę za pomocą sznurka, nici, koralików i wszystkiego, co jest w pobliżu. Owiń sznurkiem lub drutem szyjkę butelki i zawiąż węzeł u góry, aby zawiesić butelkę na drzewie.

Pułapka na osy zrób to samPułapka na osy zrób to sam
Lubię, gdy moja butelka wygląda trochę ładnie, a nie tylko śmiecie wiszące na drzewie!

4. Napełnij rowek wewnątrz butelki niewielką ilością wody. Dżem rozpuszcza się w wodzie. Pod koniec sezonu osy szukają słodkiego przysmaku (wcześniej potrzebują białka).

Jesteś skończony! Żegnajcie osy.

Domowa pułapka na osy wykonana z butelek pochodzących z recyklinguDomowa pułapka na osy wykonana z butelek pochodzących z recyklingu
Załóż ponownie osłonę, aby zapobiec wlatywaniu os i przedostawaniu się deszczu.

Domowa pułapka na szerszenie

Oto kolejna świetna pułapka na osy, która działa świetny do powierzchni. Możesz używać tej domowej pułapki na osy w pomieszczeniu lub na zewnątrz, na stole na patio.

Materiały

  • Plastikowa butelka
  • Obcinarka do pudełek lub nożyczki
  • Pokarm dla os, taki jak surowe mięso lub dżem
butelka na pułapkę na osybutelka na pułapkę na osy
W tym przypadku sprawdzi się pułapka na osy i standardowa plastikowa butelka.

Zrób to!

  1. Odetnij plastikową butelkę do końca wokół średnicy odetnij około jedną trzecią góry nożyczkami lub obcinakiem do pudełek.
butelka przecięta nożyczkami na półbutelka przecięta nożyczkami na pół
Ten plastik był na tyle cienki, że można było w nim używać standardowych nożyczek kuchennych.

2. Odwróć górną część butelki do góry nogami i włóż do wyciętej podstawy część butelki.

butelka z pułapką na osy do góry nogamibutelka z pułapką na osy do góry nogami

3. Dodaj Przepis na 1-calową przynętę na owady na dnie butelki, zgodnie z własnymi preferencjami. Upewnij się, że jest co najmniej 1 cal wody lub płynu, aby utopić robaki, ale stały pokarm również będzie unosić się na powierzchni wody.

pułapka na osy wypełniona rozcieńczonym dżemem i owocamipułapka na osy wypełniona rozcieńczonym dżemem i owocami
Ta pułapka na osy jest wypełniona rozcieńczonym dżemem i owocami, aby przyciągnąć osy w dalszej części sezonu.

Często zadawane pytania dotyczące pułapek na osy

Co przyciąga osy?

Na początku sezonu chętnie sięgają po pokarmy białkowe, takie jak surowe mięso czy ryby. Na koniec sezonu lubią słodycze takie jak dżemy i przeciery owocowe. Następnie jesienią wracają do białek!

Czy ocet zabija osy?

Wiele osób używa octu jako sprayu, aby odstraszyć szkodniki w ogrodzie. Chociaż może to być pomocne, może również negatywnie wpływać na rośliny, dlatego używałbym go ostrożnie.

Możesz także użyć octu w domowej pułapce na osy. Ocet jabłkowy jest słodki i dobrze działa na osy pod koniec sezonu.

Jak uwięzić osę w środku?

Te domowe pułapki na osy całkiem nieźle radzą sobie z utrzymaniem os w środku. Chociaż niektórym osom udaje się uciec, większości nie. Ciecz będzie obciążać ich skrzydła, utrudniając im latanie i utoną.

Czy pułapki na osy przyciągają więcej os?

Te pułapki mają na celu zwabienie os, więc tak, przyciągają osy. Czy sprowadzą więcej szerszeni spoza obszaru? Prawdopodobnie nie. Kontrolując 20-metrowy obszar otaczający swoje gniazdo, osy przeganiają osy, które nie należą do ich kolonii. Najlepiej umieścić pułapkę z dala od miejsc, w których przebywają ludzie, aby zapobiec użądleniom.

Jak długo osy żyją w środku?

Przeciętna osa robotnica może żyć 12-22 dni. Złapany w pułapkę może przeżyć 3-4 dni, chyba że utonie.

wewnętrzna pułapka na osywewnętrzna pułapka na osy

I to powinno zadziałać! Pamiętaj, aby trzymać te domowe pułapki na osy z dala od często odwiedzanych miejsc, aby zapobiec użądleniom.

Categorized in: